تصاویرا لمپیک ربات ها

هشتمین دوره المپیک روباتها از روز جمعه 15 آوریل در کالیفرنیا آغاز به کار کرد و تا روز یکشنبه 17 آوریل در 8 رشته ورزشی به کار خود ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین دوره المپیک روباتها در سن ماتیوی کالیفرنیا با حضور روباتهای ورزشکار از روز 15 آوریل آغاز شد. در این رقابت روباتیک که در 8 رشته ورزشی برگزار می شود روباتها در سایزهای مختلف حضور دارند و وزن بعضی از آنها به 3.4 تن می رسد.

در این دوره از مسابقات "روبوگیمز" تیمهایی از 50 کشور شرکت دارند. این مسابقات را "انجمن روباتیک آمریکا" برگزار می کند و گوگل اسپانسر آن است.

در این المپیک، روباتها در رشته های وزنه برداری، فوتبال، تنیس، لگو روبات، هاکی، پیاده روی، سومو (کشتی ژاپنی) و کنگ- فو در قالب 50 رقابت مختلف شرکت می کنند. دو گروه از روباتها شامل روباتهایی که به صورت از راه دور توسط انسان کنترل می شوند و روباتهای خودکار حضور دارند.

براساس گزارش "بیت سیتی"، روبوگیمز همه ساله از سال 2004 در سن ماتیو برگزار می شود. این رقابتها را "دیوید کالکینز" بنیان گذاشت و هدف از برگزاری این المپیک ورزشی روباتها، به چالش کشیدن کارشناسان روباتیک برای ساخت فناوریهای پیشرفته ای است که برای زندگی انسان مدرن مفید باشند.

در پایان رقابتها به روباتهای برنده در هر بخش مدالهای طلا، نقره و برونز اعطا می شود.

 

روبو هنری

روبوهنری

روباتهای مشت زن (دوره های قبل)

عکس دسته جمعی روباتهای مختلف در کنار نیم تنه آدم آهنی

فوتبالیستها

مدال آوران سال 2005

روبات انسان نما

ورزشکار مهربان

تیم فوتبالیستها

روبوهنری


/ 2 نظر / 2 بازدید
م.فرهادی

اوه! [تعجب]خيلي جالب و با نمك بود.فقط مشكلش لين بود كه،مرد روبات ساز خونه ي ما رو، هوايي كردي![لبخند]

بهاره

ممنون از پستت[دست] جالب بود