روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت است/

خبرگزاری آنا: دبیرخانه تشکل های دانشجویی اسلامی ـ سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد  به مناسبت 16 آذر روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو سال 1332 بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:16آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو ، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

شانزدهم آذر سال 1332، روزی است که سه دانشجوی دانشگاه تهران ، شهیدان احمد قندچی، مصطفی بزرگ نیا و شریعت رضوی در اعتراض به دخالتهای امریکا و انگلیس در امور ایران و سفر "ریچارد نیکسون" معاون رییس جمهوری امریکا به تهران، همراه دیگر دانشجویان بپاخاستند و سینه خود را آماج گلوله های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.

 

پیام 16 آذر و نقش برجسته جنبش دانشجویی به حدی روشن است که دانشجوی و‌لایت‌مدار ایرانی با شناخت عمیق از سیاست‌های استعماری غرب و درک صحیح از شرایط دنیای امروز پس از نزدیک به 60 سال از آن واقعه تاریخی توانسته است در سایه سار نظام جمهوری اسلامی نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب و قله‌های رفیع علم و فناوری را یکی پس از دیگری فتح کند.

 

دانشجو با روشنفکری و آگاهی های خود هرگز اجازه نخواهد داد دشمنان در امور داخلی و خارجی کشورشان دخالت کنند.ملت همیشه هوشیار ایران همواره در صحنه حاضر است وهمچنانکه 16 آذر 1332 سه تن از دانشجویان آگاه وبیدار در راه دفاع از هویت ملی خویش به پا خواسته و جان خود را فدا کردند.

تاثیر بلامنازع دانشجویان مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران در تحولات تاریخ معاصر برای تعالی، پیشرفت و استقلال فکری، فرهنگی و علمی کشورمان انکار ناپذیر است. انقلاب ما درمسیر 33 سالهء خود، تهدیدها، نفاق ها، ترورها، فتنه ها، انواع محاصره های اقتصادی، محدودیت ها و جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته و آنانکه کشور را در این برهه های حساس اداره کرده اند همان جوانان و دانشجویان با اخلاصی بودند که در مکتب عشق حسین آموزش دیده و ازتمامی امتحان ها سربلند بیرون آمده اند وامروزه نیز با حرکت در خط ولایت و دل سپردن به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای، خار چشم مغرضان و معاندان خواهند بود.

 

یاد امام حسین (ع) و واقعه عاشورا همواره در قلب امت بیدار اسلامی زنده است و آنچنانکه حضرت زینب (س) پیام رسان حقیقت عاشورا بود ما دانشجویان نیز جهت تحقق آرمان های امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و به تبع فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیه ا...امام خامنه ای(مدظله العالی) از تلاش باز نخواهیم ایستاد.

در پایان به همه دشمنان و بدخواهان ملت و انقلاب می‌گوییم که خیال خام نفوذ و رخنه در توده‌های در هم فشرده ملت و در ذهن‌ها و قلب‌های بیدار دانشجویان خیالی خام و خواب پریشانی است که به فضل خداوند تعبیر نمی‌شود و به همه ایشان اعلام می‌داریم که فرزندان خمینی کبیر (ره) تا آخر بر سر آرمان‌های آن امام بزرگوار خواهند ایستاد و دستان متجاوز را قطع خواهند کرد.

/ 0 نظر / 25 بازدید