پست اول

به نام نامی دوست که روح و روانم از اوست

سلام به همّه ی دوستای عزیزم . با خودم خیلی فکر کردم که اولین پستی که تو وبلاگ می ذارم چی باشه که همه دوستش داشته باشند و یه جورایی به همه حس خوبی رو القا کنه، چندتا کتاب رو بررسی کردم ولی اون چیزی که می خواستم توشون پیدا نکردم. در حالی که داشتم کتاب ها رو بر می گردوندم تا بذارم تو کتابخونه ام، یه دفعه چشمم خورد به یه کتابی اون سر کتابخونه، که اگر چه خیلی دوستش داشتم ولی خیلی وقت بود سراغش نرفته بودم، "کلیات حدیث قدسی" . سریع برش داشتم و داشتم فکر می کردم که کدوم بابش رو باز کنم که هم خدا رو خوش بیاد هم بنده ی خدا رو، که  بازم خیلی اتفاقی یه کاغذ علامت لاش دیدم، وقتی بازش کردم تازه یادم افتاد این کاغذ همون کاغذیه که مدتها پیش، وقتی که خیلی ناراحت بودم این کتاب رو باز کردم و یه تفألی بهش زدم، بعد این کاغذ علامت صورتی رنگ رو گذاشتم لاش و روش نوشتم همیشه یادت باشه!

 بعد دیدم چه چیزی بهتر از یه حدیث قدسی می تونه تو قلب ها نفوذ کنه و این طوری شد که تصمیم گرفتم اولین پستم یه حدیث از جان جانان باشه :

احمد بن فهد در کتاب عدﺓ الداعی از امام باقر (ع) نقل کرده که حضرت فرمود : خداوند به داوود (ع) وحی کرد که: ای داوود، به قومت از جانب من ابلاغ کن که هر کدام از بندگانم را که به طاعت خود امر می کنم و او اطاعت می کند، بر من حق است که من نیز از آنان اطاعت کنم و آنها را در اطاعت خود یاری دهم. اگر چیزی از من بخواهند به آنان می دهم و اگر دعایی کنند اجابت می کنم. اگر به من توسل جویند آنها را حفظ می کنم و اگر از من طلب کفایت نمایند، همه ی امور آنان را کفایت می کنم. اگر به من توکل نمایند من ایشان را حفظ می کنم و اگر همه ی مخلوقات قصد او را کنند، من در برابر آنها حایل می شوم. و نیز می فرماید : ای داوود خودت و اصحابت را از همه ی شهوات بر حذر بدار. زیرا دلهایی که اسیر شهوات دنیا باشند، عقلشان نمی تواند مرا درک کند.

/ 0 نظر / 2 بازدید