...short wave

وبلاگ دختران رشته برق گرایش الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

ربات دانش آموز!
نویسنده : م.فرهادی - ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

یک دانش آموز دبیرستانی ساکن تگزاس آمریکا به علت یک بیماری، دچار نقص سیستم ایمنی شده است به همین دلیل در حال حاضر امکان حضور در مدرسه را ندارد و مجبور است در خانه بماند. اما در دنیای فعلی این چیزها دلیل نمیشود که به درس و مدرسه نرسید.

از این رو او حالا یک ربات به نام
Vgo را به جای خودش به مدرسه می فرستد. این ربات 1.2 متر طول دارد و با داشتن چرخ هایی به آسانی می تواند در مسیر هایی که به او فرمان داده می شود حرکت کند. او از کامپیوترش و از طریق اینترنت وارد ربات می شود به کمک کامپیوتر شخصی خود و یک وب کم با این ربات در مدرسه ارتباط برقرار می کند.
 
این دانش آموز مکانیکی امکان شرکت در کلاس های درس را به کمک یک دوربین، اسپیکر، میکروفون و همچنین یک صفحه نمایشگر کوچک فراهم می کند.

جالب آنجاست که این ربات تنها لحظات خشک و کسل کننده کلاس های درس را نشان نمی دهد. بلکه او می تواند حرکات ربات را با لپ تاپ اش در خانه کنترل کند حالا او می تواند از راه دور به ربات فرمان دهد که بین کلاس های درس مختلف حرکت کند، با بقیه هم کلاسی هایش در کلیه فعالیت ها حضور یابد و حتی برای صرف نهار با آنها به سالن غذا خوری برود!
 
آقای بتی می گوید قیمت این ربات در مقابل دیگر ربات هایی که تحصیل از راه دور را ممکن می سازند بسیار مقرون به صرفه تر بوده است. تنها با پرداخت 6000$ می توان از کیفیت بهتر تدریس از راه دور نسبت به دیگر ربات های مشابه بهره مند شود.

اگر اوضاع همینطور پیش برود دیگر هیچ بهانه ای برای نرفتن به مدرسه و سرما خوردگی های مصلحتی وجود نخواهد داشت! چرا که مدیر مدرسه می گوید اگر بیمار بودی باید با ربات در کلاس شرکت کنی.

در ضمن این مطلب عکس خیلی جالبی هم داشت که من فعلا نمی تونم براتون عکس بزارم، اسم سایتش رو هم یادم رفته، اگر دوست داشتین خودتون سرچ کنید، عکسش رو هم ببینید.